Oficjalny portal Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego w Strzelcach Opolskich

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Wybierz kryteria fitrowania:
  
Data dodania: 17 maj 2022
{n_photo_title}
Uprzejmie informujemy, że w okresie od 16 maja 2022r. do 30 września 2022r. na Placu Stefana Żeromskiego w Strzelcach Op. możliwa jest sezonowa sprzedaż owoców i warzyw o krótkiej trwałości i przydatności do spożycia oraz kwiatów pochodzących z upraw działkowych przez:
a) podmioty posiadające status ekonomii społecznej,
b) właścicieli działek położonych na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych, prowadzących sprzedaż z „ręki”.
Sprzedaż odbywać się będzie tylko i wyłącznie w miejscu do tego wyznaczonym.


Data dodania: 13 maj 2022
{n_photo_title}
Serdecznie zachęcamy do udziału w VIII edycji konkursu grantowego „Zielona Ławeczka”! W projekcie mogą brać udział mieszkańcy otwartych osiedli, zarządzanych przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe lub samorząd z miast powyżej 10 tys. mieszkańców. Zbierzcie grupę sąsiadów, wspólnie stwórzcie projekt zazielenienia wybranego terenu na swoim osiedlu i złóżcie wniosek. Ostatnim dniem rejestracji jest 17 maja br., a na wysłanie wniosku jest czas do 1 czerwca br. Macie szansę na zdobycie grantu o maksymalnej wartości 2520 zł. W skład grantu wchodzi:
• dofinansowanie na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji miniogrodów:
- bez obiektów mikroretencji – maksymalnie 1500 zł;
- wraz z obiektami mikroretencji – maksymalnie 2000 zł;
• ławka parkowa – wartość 520 zł.
Jak złożyć wniosek? Należy przejść przez wszystkie zadania opisane w zakładce Plan działań. Wszystkie projekty będą oceniane przez partnerów merytorycznych konkursu z Katedry Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Więcej na stronie : zielonaławeczka.pl


Data dodania: 12 maj 2022
{n_photo_title}
Gminny Zarząd Mienia Komunalnego w Strzelcach Opolskich zwraca się do mieszkańców z apelem o segregowanie odpadów komunalnych oraz racjonalne nimi gospodarowanie. Apelujemy do mieszkańców o wdrożenie dobrych praktyk w tym zakresie:
• zmniejszajmy objętość odpadów poprzez zgniatanie butelek i puszek po napojach, kartonów po sokach lub mleku, a także poprzez składanie opakowań papierowych i kartonów przed ich wyrzuceniem;
• nie pozostawiajmy odpadów typu: odpady budowlane, palety drewniane, muszle klozetowe, wanny, umywalki, żaluzje, telewizory, oraz części samochodowe obok pojemników; • dokonujmy świadomych i rozsądnych decyzji zakupowych, aby nie wytwarzać więcej odpadów, niż jest to konieczne;
• nie zaśmiecajmy lasów, przydrożnych rowów, łąk, gdzie tworzą się dzikie wysypiska odpadów;
• nie bądźmy obojętni – zwróćmy uwagę sąsiadowi.
Posiadana przez nas dokumentacja zdjęciowa z prowadzanych przez nas kontroli potwierdza zupełny brak stosowania przez niektórych mieszkańców właściwej segregacji.
Zaskakujące są sytuacje, kiedy z danej nieruchomości odbierane są odpady segregowane, a w pojemnikach na odpady zmieszane nadal umieszczane są kartony albo butelki plastikowe. Powyższe przykłady są nie do zaakceptowania.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Administrator (2009-03-06 17:19:21)
Informację zmodyfikował(a): Aneta Łukasiewicz (2022-05-17 09:56:33)
Liczba odwiedzin: 32897
Do góryStopka

Licznik odwiedzin: 3901997
Data aktualizacji: 25 maj 2022
design by fast4net

Zamknij