Oficjalny portal Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego w Strzelcach Opolskich

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Data dodania: 13 maj 2022
Zdjęcie nr 1 do aktualności
Serdecznie zachęcamy do udziału w VIII edycji konkursu grantowego „Zielona Ławeczka”! W projekcie mogą brać udział mieszkańcy otwartych osiedli, zarządzanych przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe lub samorząd z miast powyżej 10 tys. mieszkańców. Zbierzcie grupę sąsiadów, wspólnie stwórzcie projekt zazielenienia wybranego terenu na swoim osiedlu i złóżcie wniosek. Ostatnim dniem rejestracji jest 17 maja br., a na wysłanie wniosku jest czas do 1 czerwca br. Macie szansę na zdobycie grantu o maksymalnej wartości 2520 zł. W skład grantu wchodzi:
• dofinansowanie na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji miniogrodów:
- bez obiektów mikroretencji – maksymalnie 1500 zł;
- wraz z obiektami mikroretencji – maksymalnie 2000 zł;
• ławka parkowa – wartość 520 zł.
Jak złożyć wniosek? Należy przejść przez wszystkie zadania opisane w zakładce Plan działań. Wszystkie projekty będą oceniane przez partnerów merytorycznych konkursu z Katedry Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Więcej na stronie : zielonaławeczka.pl
Projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, miniogrody z ławeczką i dla chętnych obiektem mikroretencji. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań, a jednocześnie powstrzymać utratę wody. Angażując mieszkańców można pokazać jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami – wystarczą tylko chęci i dobry pomysł.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Aneta Łukasiewicz (2022-05-13 13:49:57)
Informację zmodyfikował(a): Aneta Łukasiewicz (2022-05-13 14:01:43)
Liczba odwiedzin: 24
Do góryStopka

Licznik odwiedzin: 3890808
Data aktualizacji: 18 maj 2022
design by fast4net

Zamknij